PROHRA NA ÚVOD SEZÓNY

05.08.2023

První srpnový víkend odstartovala další sezóna okresního přeboru. V důsledku změny pořadatelství jsme v úvodním kole zajížděli na hřiště SK Červenky. Naše vedení 2:0 soupeř do poločasu stačil smazat a brankou v 73.min. nakonec rozhodl o svém vítězství. Mrzet nás to musí o to víc, jelikož za stavu 2:2 jsme měli několik dalších vyložených příležitostí ke vstřelení branky.

SK ČERVENKA - TJ BLATEC 3:2 (2:2)

Branky: 19' 73' Gazdík, 21' Kohout - 8' Husák, 18' Hes J.

Diváků: 255

Sestava: Hrbáček - Hes M., Hnilica, Kadlec, Andrýsek - Husák, Zaorálek, Tihlář (C), Vlček - Taichman, Hes J.

střídající: Kubíček

Do utkání nastoupil i nový člen našeho týmu Matěj Hnilica, který zaujal místo ve stoperské dvojici vedle Lukáše Kadlece. Chyběl naopak Hanzelka a zraněný Janů. S týmem k utkání odcestoval i ne zcela uzdravený Špičák. Do zápasu však nakonec nezasáhl. K dispozici jsme tak měli na střídání pouze jediného hráče – Jirku "Štajnyho" Kubíčka.

Dobrý vstup do utkání korunoval v 8.min. po akci J. Hese vedoucí brankou Husák – 0:1. Domácí obranu nejvíce zaměstnával svými průniky a centry na pravé straně hrající M. Hes. Po jeho přesném centru se v 18.min. zjevil za obranou J. Hes a sám proti Voslařovi přesně zakončil – 0:2. Prakticky z protiútoku inkasujeme i my. Obdobnou akci po které se prosadil J. Hes předvedli i domácí, když úspěšným střelcem byl Gazdík – 1:2. O další dvě minuty později bylo skóre srovnáno. Trestný kop vyrazil Hrbáček pouze před dobíhajícího Kohouta a ten dorazil míč do sítě – 2:2. Do kabin jsme přece jen mohli nakonec odcházet spokojenější my. Voslař byl však proti a J. Hese ve vyložené šanci dokázal vychytat.

Druhému poločasu dlouho kralovali oba brankáři. Nejprve se Hrbáček, který skvěle zlikvidoval příležitost domácího útočníka a vyrazil jeho střelu na rohový kop. Na druhé straně dobře zakročil Voslař, kdy zmařil další příležitost J. Hese. O osudu utkání tak rozhodl v 73.min. Gazdík, který hlavou překonal Hrbáčka – 3:2. Na tuto branku jsme již nedokázali zareagovat a z utkání tak odešli poraženi.