DOMÁCÍ OBRAT

22.10.2023

Předpokládaná výhra nad aktuálně posledním celkem tabulky se nerodila vůbec lehce, zvlášť když v 68.min. viděl za stavu 1:2 červenou kartu M. Hes. Třemi brankami v rozmezí deseti minut jsme však nakonec skóre dokázali otočit a dovést utkání do vítězného konce. Svou první branku v blateckém dresu vstřelil při svém premiérovém startu Pavel Popelka.

TJ BLATEC - SK ŠTARNOV 4:2 (1:1)

Branky: 9' M. Hes, 71' Tihlář (p), 77' Popelka, 81' J. Hes – 15' Coufal (p), 50' Streck

Diváků: 57

Sestava: Crha – M. Hes, Chromec, Kadlec, Andrýsek – Frank, Zaorálek, Tihlář (C), Vlček – Taichman, J. Hes

Střídající: Husák, Popelka, Pospíšil, Skácel

Hned v 9.min. zafungovala bratrská souhra Hesů, když Jiří našel nabíhajícího Martina a ten překonal Zdařila – 1:0. Hosté se vyrovnání dočkali o pár minut později, když Chromec nedovoleně zastavil v pokutovém území štarnovského útočníka a z následné penalty se prosadil Coufal – 1:1. Inkasovaná branka nás nemile zaskočila, z čehož jsme se nedokázali až do konce první půle vymanit.

Jako blesk z čistého nebe pak přišla druhá branka hostí. Úspěšným střelcem byl Streck. Chvíli poté výborně zasáhl brankář Crha a udržel naše naděje na možný bodový zisk. Ten však záhy na to naboural zbytečným vyloučením M. Hes. Hosté s převahou o jednoho muže v poli jako by nevěděli co hrát a doslova nám nabídli šanci ke zvratu tohoto utkání. V 70.min. zahrál Hanus v pokutovém území rukou a rozhodčí Smékal podruhé v utkání ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil Tihlář a vyrovnal – 2:2. V 76.min. našel J. Hes pěknou přihrávkou Popelku a ten dovršil obrat – 3:2. Když o chvíli později zvýšil na 4:2 J. Hes, bylo rozhodnuto.