BRANKOVÉ HODY V HLUBOČKÁCH

12.08.2023

Ani ve druhém venkovním utkání jsme na body nedosáhli. Zápas, ve kterém jsme od 26.min. hráli bez vyloučeného M. Hese rozhodli domácí definitivně v poslední dvacetiminutovce, kdy nastříleli pět branek.

FK HLUBOČKY "B" - TJ BLATEC 9:3 (3:2)

Branky: 1' 30' 57' Hlaváč, 28' Henkl, 73' Hill, 75' Škapa, 79' Bareš vlastní, 82' Krbeček, 90' (p) Vydomus - 4' M. Hes, 14' J. Hes, 63' Tihlář

Diváků: 70

Sestava: Hrbáček - Husák, M. Hes, Zaorálek, Vlček - Kameník, Frank, Tihlář (C), Špičák - Taichman, J. Hes

Strídající: Bareš, Kubíček

Jak složit obranu. To byl před zápasem hlavní rébus pro trenéra Zaorálka. Z obranné čtveřice totiž vypadli hned tři stabilní hráči základní sestavy. Chyběli Kadlec, Hnilica, Andrýsek. Na krajní místa se v obraně postavili Husák s Vlčkem. Stoperské duo pak vytvořil Zaorálek s M. Hesem. Uprostřed zálohy se představil při svém prvním startu za TJB Frank.

Někteří diváci se ještě ani nestihli usadit na svých místech, když skóre utkání otevřel po několika vteřinách hry domácí Hlaváč – 1:0. Ve 4.min. našel krásně Frank nabíhajícího M. Hese a ten chytrým lobem vyrovnal – 1:1. O deset minut později dostal J. Hes v pokutovém území domácích dostatek času a prostoru a přízemní střelou překonal Krätschmera – 1:2. Důležitý okamžik přišel ve 26.min., kdy M. Hes zastavil unikajícího Hlaváče a viděl z rukou rozhodčího Petery červenou kartu. Z následného trestňáku se krásně trefil Henkl – 2:2. Za další dvě minuty již domácí vedli. K míči se ve vápně prodral Hlaváč a překonal bezmocného Hrbáčka – 3:2. Do poločasu mohl ještě vyrovnat J. Hes, ale branku v dobré příležitosti bohužel minul.

Když se v 57.min po hezkém signálu prosadil opět Hlaváč, zdálo se být rozhodnuto. I přes oslabení o jednoho hráče jsme si však dokázali vytvořit řadu gólových příležitostí, které jsme k naší smůle nedokázali proměnit. V 55.min. nachystal J. Hes tutovku Špičákovi, toho ale vychytal Krätschmer a následnou dorážku Taichmana zblokovala domácí obrana. V 60.min. domácí brankář dobře zakročil proti střele Tihláře. V 63.min. jsme se však dočkali kýženého snížení. J. Hes rychlým autovým vhazováním vyslal do pokutového území Tihláře a ten z úhlu prostřelil Krätschmera – 4:3. Vyrovnání měl pak na kopačce opět Tihlář, když si narazil míč s Kubíčkem, ale po kličce brankáři zastavil jeho pokus domácí hráč na brankové čáře. Z hluché desetiminutovky vysvobodil domácí Hill a definitivně zlomil náš odpor – 5:3. Závěr pak jasně opanovaly Hlubočky a skóre se měnilo jak na běžícím páse. 75.min. Škapa – 6:3. V 79.min. si centr z pravé strany srazil do vlastní sítě Bareš – 7:3. Osmou branku přidal po samostatné akci Krbeček – 8:3. Definitivní podobu výsledku pak dal v poslední minutě z penalty Vydomus – 9:3.