TŘI BODY ZE ŠUMVALDU

27.08.2023

Na vítězství z minulého kola jsme navázali na hřišti v Šumvaldu, kde jsme v každém poločase dokázali vstřelit jednu branku a dovedli tak utkání do vítězného konce.

SK ŠUMVALD - TJ BLATEC 0:2 (0:1)

Branky: 24' Janů, 70' Tihlář

Diváků: 165

Sestava: Hrbáček - Hes M., Kadlec, Hnilica, Andrýsek - Janů, Hanzelka, Tihlář (C), Frank - Boscato, Hes J.

Střídající: Husák, Kameník, Taichman, Vlček

Výhru z domácího utkání jsme přijeli potvrdit na hřiště Šumvaldu. S kompletní sestavou jsme si opět brousili zuby na plný bodový zisk.

V první dobré střelecké příležitosti se objevil Boscato, ale míč na hranici velkého vápna bohužel netrefil ideálně dle svých představ a brankář Vybíhal tak jeho pokus bezpečně kryl. Ve 21.min. vysunul Boscato do pokutového území Tihláře, který byl u míče dříve než domácí brankář a po jejich souboji nařídil rozhodčí Janáček pokutový kop. K míči se postavil M. Hes, ale jeho střelecký pokus brankář Vybíhal zlikvidoval. Bezbrankový stav však trval pouhé tři minuty. Hanzelkovu střelu vyrazil Vybíhal do prostoru kde se nacházel Janů, který se efektně zavěsil do vzduchu a krásným volejem vrátil míč do sítě - 0:1.

Druhý poločas se odehrával výhradně na polovině domácích, ale i přes několik slibných šancí jsme stále vedli pouze o jednu branku. Naděje domácích na bodový zisk dlouho držel brankář Vybíhal. Nejprve zlikvidoval jedovatou střelu Hanzelky. Poradil si i s hlavičkou Vlčka, kterou vyškábl na rohový kop. Z něj pak Janů načechral míč na hlavu Tihláře a brankář domácích byl bez šance - 0:2. Když v závěrečných minutách dobrým obranným zákrokem zastavil M. Hes šanci domácích, připsal si brankář Hrbáček první nulu v sezóně.