Branky: 16' Axmann, 18' Garstka, 43' Demeter - 1' Večeřa

ŽK: 4' 89' Kučera, 29' Demeter Z., 30' Demeter R., 32' Garstka, 64' Letko - 44' Baďura, 48' Hes M., 79' Murarik, 80' Opletal, 90' Zaorálek

ČK: 89' Kučera (Ú)

Rozhodčí: Pekárek - Opletal, Študent

Diváků: 92

K prvnímu venkovnímu utkání jsme zamířili do Újezda, kam jsme se vypravili autobusem. O zábavu tam, ale hlavně nazpět bylo tedy postaráno. Zápas na půdě aktuálně druhého celku tabulky nám měl nastavit pomyslné zrcadlo, jak na tom po zimní přestávce skutečně jsme.

Nástup do utkání jsme měli doslova raketový. Již v první minutě Baďurovu střelu usměrnil hlavou do sítě Večeřa - 0:1. S největší pravděpodobností však stál náš útočník v té době již v ofsajdové pozici, což domácí nesli hodně nelibě. Tento moment, jako kdyby poznamenal výkon sudího do další fáze utkání, kdy několika spornými verdikty několikrát zdařile zabrnkal na nervovou soustavu jak domácích, tak i hostujících hráčů i fanoušků. Zvláště pak mladý AR Opletal všem přítomným jasně ukázal, že na semináři rozhodčích "jak poznat ofsajdové postavení" zřejmě vůbec nebyl přítomen, nebo si nedělal řádně poznámky.

První příležitost k vyrovnání měli domácí z volného přímého kopu. Z první střely nastřelil Tomšů jen zeď, tou druhou (výrazně povedenější) pak donutil Čecháka k tygřímu skoku. V tu chvíli se zdálo se, že očekávaný úvodní nápor domácích, jako by nepřišel. Vyrovnávající branka v 16.min. tak přišla jako blesk z čistého nebe. Míč si ze zálohy převzal Axmann a v úniku hezky přehodil vybíhajícího Čecháka - 1:1. O dvě minuty později se skóre měnilo znovu, bohužel pro nás opět k radosti domácích. Tentokrát míč z křídelního prostoru doputoval až do malého vápna, kde byl osamocený Garstka a pohodlně skóroval - 2:1.

Druhá inkasovaná branka nám na chvíli vzala vítr z plachet, ovšem jen do té doby, kdy Martin Hes vybojoval faul přesně na hranici pokutového území. Z této vzdálenosti se exekuce tradičně chopí Baďura, ne jinak tomu bylo i v tomto případě. Jeho zakroucená rána však mířila jen do tyče. Když už se zdálo, že domácí v závěru prvního poločasu nijak nezahrozí, přišel rohový kop, na který si nejvýše vyskočil Zdeněk Demeter a hlavou zvýšil - 3:1.

Poločasová bouřka v kabině začala nést své ovoce již od samého začátku druhé půle. Domácí, zřejmě ukolébaní svým dvoubrankovým vedením zcela přestali hrát. Pokud v první půli jejich útočné akce zakládala výhradně záloha, tak v té druhé zcela přestala existovat a naše záložní řada doslova dominovala. Újezd se tak zmohl pouze na nákopy, které v drtivé většině posbírala naše obrana a hra se tak odehrávala výhradně na polovině domácích, kteří tak museli odvracet jednu útočnou akci za druhou. Výsledkem našeho stálého tlaku byla prakticky jen jediná střela domácích ve druhém poločase na naši branku. Zkorigovat stav mohl jako první Baďura, kdy si u přímého kopu všimnul hodně vysunutého postavení brankáře. Jeho chytře mířená střela však opět skončila pouze na brankové konstrukci, tentokrát na břevně. Branku následně mohl přidat i Taichman, který ale nedosáhnul na střelu nebo spíše střílenou přihrávku od Folprechta. Další náš trestný kop ze zajímavé vzdálenosti obstaral tentokrát Folprecht, jeho pokus však mířil těsně mimo. Následovala série rohových kopů, kdy míč létal do pokutového území domácích z jedné strany na druhou. Po jednom z nich našel Baďura na vápně zcela osamoceného Martina Hese, jehož nepříliš prudká střela málem doputoval až do sítě domácích a způsobila tak jen ve vápně Újezda pořádný závar. Na konci utkání pak byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen domácí Kučera, tento moment však konečný výsledek již nezměnil.

Závěrem: dvouminutový výpadek a jedna neuhlídaná standartka nás připravila o lepší výsledek a hlavně o nějaký ten bodík, který byl sice po prvním poločase hodně vzdálen, ale v tom druhém při troše štěstí a kvalitnější koncovce zase hodně blízko. Na výkonu z druhé půle, kdy jsme domácí celek jasně přehrávali se dá do dalších zápasů určitě stavět. Samozřejmě je potřeba brát v potaz dvoubrankové vedení Újezda, i tak si ale domácí po závěrečném hvizdu sudího museli zhluboka vydechnout.

Nyní nás čekají dvě utkání za sebou na našem hřišti. Nejprve přivítáme v sobotu 13.4. v 15:30 celek Dlouhé Loučky a o týden později pak v 16:00 hostíme FK Přáslavice.