Blatec loupil u lídra

TJ SOKOL VELKÝ TÝNEC - TJ BLATEC 2:3 p.k. (0:0)

Branky: 57' Ehrenberger, 71' Hrudník - 68' 80' Tihlář

ŽK: 48' Dosoudil, 69' Pospíšil, 75' Baccini - 39' Opletal, 68' Hes M., 84' Tihlář

Rozhodčí: Vojtek - Antoníček, Vyroubal

Po náročném utkání s Horkou, nás čekal další těžký soupeř, nyní dokonce vedoucí celek soutěže - TJ Sokol Velký Týnec. Suverén podzimní části jako by však na jaře stále hledal svou ztracenou formu a jeho náskok na čele tabulky se tak začal pomalu ztenčovat. Poslední kola tak jistě nabídnou dramatickou koncovku letošní sezóny, vezmeme li zvlášť v potaz, že se týnečtí ještě utkají jak s Náklem, tak i s Horkou.

Úvod utkání se nám vydařil - hráli jsme aktivně, dobře jsme napadali soupeře a měli jsme tak míč častěji na svých kopačkách. V koncovce však byli nebezpečnější domácí. Útočné akce většinou končily u dua Ehrenberger - Pospíšil. S druhým jmenovaným pak náš navrátilec do sestavy Opletal sváděl neúprosné souboje a v průběhu celého utkání to mezi nimi pořádně jiskřilo.

První velkou příležitost zahodil Ehrenberger, kterého skvěle vychytal Čechák. Druhá šance domácích se pak dala označit přívlastkem - tutová tutovice. Již překonaného Čecháka však zastoupil přímo na brankové čáře Murarik a střelu z bezprostřední blízkosti nějakým záhadným způsobem vytěsnil nad branku. Na opačné straně pak mířil z dobré pozice Tihlář mimo.

Druhá půle pak nabídla hlavně to, co té první scházelo nejvíce - branky. Tu první mohl vsítit Jiří Hes, kterého krásně do šance vyslal Baďura. Náš útočník však svou dosavadní gólovou sbírku nerozmnožil a brankář Janák jeho střelu vyrazil. A tak uhodilo na druhé straně. Po rychlém brejku dostal Ehrenberger v našem pokutovém území dostatek prostoru a křížnou střelou překonal bezmocného Čecháka - 1:0. V 68.min. bylo srovnáno. Folprecht ukázkově zakroutil míč do vápna, kde číhal Tihlář a rozvlnil síť - 1:1. Z vyrovnávací branky jsme se však neradovali dlouho. Již o tři minuty později Pospíšil hezky zasekl míč ve vápně, který následně po sérii odrazů doputoval až k Hrudníkovi a ten vrátil domácím vedení - 2:1. Herně vyrovnaný duel spěl pomalu ke konci, když si Tihlář narazil s Baďurou, který ho okamžitě vyslal mezi domácí obránce a ten podél brankáře Janáka svou druhou brankou v zápase vyrovnal na konečných 2:2.

Na řadu tak přišly pokutové kopy. Za Blatec proměnili: Opletal, Folprecht, Ševčík a nikdy se nemýlící Zaorálek (nikdy se nemýlící© je autorsky chráněno PANEM Františkem Zaorálkem). Tihlář pak mířil pouze do brankové konstrukce. Zároveň však Čechák dokázal lapit dva pokusy domácích a v tomto utkání jsme tak nakonec získali další dva body.

Další domácí utkání sehrajeme v sobotu 1.6. v 17:30, kdy v rámci oslav 50 let kopané v Blatci přivítáme celek TJ SOKOL PŘÍKAZY. K tomuto utkání nastoupíme v retro dresech ze sezóny 1971/72. Bohatý program startuje již od 14:00 dětským dnem.

PROGRAM AKCE:

14:00 - 16:30 DĚTSKÝ DEN (soutěže, hry pro děti)

17:15 - 17:30 OCENĚNÍ BÝVALÝCH HRÁČŮ A ČINOVNÍKŮ TJ SOKOL BLATEC

17:30 - 19:15 UTKÁNÍ MUŽŮ