V Šumvaldu jsme získali pouze bod

SK ŠUMVALD - TJ BLATEC 2:1 p.k. (1:1)

Branky: 31' Kratochvíl - 3' Ševčík

ŽK: 71' Mucka - 80' Ševčík

Rozhodčí: Brázda - Vláčil, Vyroubal

Diváků: 160

Existenční, takovým přívlastkem by se dalo označit toto utkání pro domácí SK Šumvald, který se nacházel na předposlední příčce tabulky. Na rozdíl od minulého utkání nenastoupili do toho dnešního tito naši hráči: Baďura, Folprecht, Chromec, Kadlec a Krempl.

V úvodu utkání to však vůbec nebylo znát. Již ve 3.min. vyslal J. Hes mezi domácí obránce Ševčíka a ten nezaváhal - 0:1. Sám J. Hes pak spálil 100% příležitost, když sám postupoval na brankáře Vybíhala. Další šanci pak měl po rohovém kopu Tihlář a hned po něm prudce pálil Opletal. Domácí brankář však oba pokusy bravurně zlikvidoval. Sít nedokázal poté rozvlnit ani Murarik, jehož hlavička mířila nad branku. Kdyby po 20.min. hry svítilo na ukazateli skóre 0:3, nikdo by se asi nemohl divit.

Mezitím zřejmě odepřel sudí Brázda domácím pokutový kop, když neposoudil Murarikův zákrok v našem pokutovém území jako nedovolený. Stejně si pak počínal i na druhé straně, kdy byl nedovoleně zastaven J. Hes. Nutno podotknout, že v tomto případě se jednalo o zcela chybné rozhodnutí hlavního arbitra.

Domácí se dočkali vyrovnání ve 31.min., když se z ojedinělé akce prosadil Kratochvíl - 1:1. Naše hra pak postupně upadala do hlubokého podprůměru. Vázla kombinace, chyběla přesnost a dát si tři přihrávky po sobě se rovnalo skoro senzaci. Z této letargie jsme se bohužel nedokázali vymanit až do samotného závěru utkání.

Ve druhé půli pak musely diváky z předvedené hry bolet oči. Za zmínku tak stojí jen dvě Taichmanovy akce. V první si dal míč daleko od nohy a domácí brankář tak byl u míče dříve, v té druhé byl pak v pokutovém území stažen domácím obráncem. I v tento okamžik však píšťalka sudího zůstala němá. Rozhodnout tak mohli domácí. Nejprve míč dvakrát skončil na břevně naší branky. A v samotném závěru pak trestuhodně selhal jeden z domácích, který se řítil sám na Čecháka.

Na řadu tak přišly pokutové kopy. Ty se z naší strany bohužel nesly v podobném duchu jako větší část tohoto utkání. Z tradičně úspěšných exekutorů tentokrát neproměnili Opletal a Zaorálek. Gólově se prosadili jen Tihlář, Murarik a Ševčík. Domácí pak nevyužili ani jeden ze dvou pokusů k ukončení penaltové loterie, když Čechák skvěle zlikvidoval střely Šenka i Kratochvíla. Rozstřel tak pokračoval 6. sérií. V té však selhal také Jiří Kubíček a z následné penalty pak domácí rozhodli toto utkání.

Poslední utkání této sezóny odehrajeme na hřišti FC Sigma Hodolany. Výkop je naplánován na neděli 16.6 v 17:30.

TJ Blatec
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!