ROZHOVOR STANISLAV BAREŠ


Přinášíme dlouho očekávaný rozhovor s hlavním kormidelníkem TJ Blatec, trenérem Stanislavem Barešem, který hodnotí právě skončenou podzimní část sezóny. Jak je spokojen s dosavadními výsledky, jaký zápas ho nejvíce potěšil, jaký zarmoutil, jaké budou změny v kádru, kdy se začne s přípravou, koho vidí jako hlavního aspiranta na postup a mnoho dalšího.... To vše se dozvíte níže zveřejněném rozhovoru. 

Jak jsi spokojen s uplynulým podzimem, jak s dosaženými výsledky, tak s předvedenou hrou?

Detailní odpověď na tuto otázku by byla velmi dlouhá, ale pokusím se to shrnout. V letní přestávce a ještě na začátku podzimní části se k našemu kádru připojilo 7 nových hráčů. Z toho pramenilo určité poznávání se, hledání nových rolí pro jednotlivé hráče a změna způsobu práce realizačního týmu v průběhu utkání. Celkově nám tyto změny umožňují postupně nahrazovat námi dříve preferovaný styl "prásk a utíkej" kombinační, útočnější a snad i na pohled líbivější hrou. Myslím, že výsledky, odpovídají proběhlým a probíhajícím změnám, i když několik dobře rozehraných utkání jsme zbytečně ztratili až v závěrečných minutách po našich individuálních chybách. V těchto zápasech nám bohužel chyběla větší zkušenost dovést tato utkání do úspěšného konce. Celkově bych však hodnotil podzimní část pozitivně, protože nám náš bodový zisk dává klid a prostor pro další přetváření stylu naší hry i v jarní části soutěže.

Odpovídá postavení v tabulce (7.) aktuální síle kádru?

To určitě neodpovídá, avšak, jak jsem popisoval v předcházející odpovědi, procházeli jsme a stále ještě procházíme určitou změnou. Pokud budeme dostatečně pracovití a trpěliví, zlepšený herní projev se zcela jistě časem promítne i do našeho umístění v tabulce.

Které utkání bylo z tvého pohledu nejpovedenější?

Výsledkově určitě rekordní výhra 17:1 se Šumvaldem a také výhra 4:1 s týmem Sigma Hodolany. Herně se nám kompletně celý zápas nepovedl snad ani jeden. Vždy jsme střídali lepší a horší fáze, ale např. výkony ve 2. poločase s Újezdem a v 1. poločase v Lužicích nebo s Náklem patřily, podle mého názoru, do krajské soutěže.

V několika utkáních, i když jsme v jejich průběhu vedli (někdy i o dvě branky), tak i přes to jsme nakonec nedokázali získat tři body. Jaká ztráta tě mrzí nejvíce?

Každá zbytečná ztráta dobře rozehraného utkání mě mrzí a v této "hitparádě" jednoznačně vévodí domácí utkání s Červenkou, kdy soupeř de facto nevystřelil na naši bránu, přesto zvítězil. V ostatních utkáních byl soupeř vždy, alespoň v určitých fázích hry, lepší a donutil nás k chybám, které dokázal potrestat, anebo zasáhly vnější nepříznivé "vlivy", jako v Lužicích. Možná nás fotbalový bůh tímto trestal za otočení nepříznivě vyvíjejícího se skóre v náš prospěch v posledních minutách zápasu v Drahanovicích...

O lepší umístění nás připravila série čtyř domácích utkání, ve kterých jsme získali pouze jeden bod. Souhlasíš?

Je to tak. V minulých sezónách jsme vždy většinu našich bodů získali na domácím hřišti, avšak teď jsme v této činnosti až na 9. místě. Je sice pravda, že jsme doma hráli se všemi týmy z vedoucí trojice, ale v domácích zápasech máme velký prostor na zlepšení a hlavně velký dluh vůči našim fanouškům.

Koho vidíš jako největšího aspiranta na postup (a proč)?

O postupujících se podle mě rozhodne mezi dvěma aktuálně vedoucími celky. Velký Týnec se dlouhodobě pohybuje na špici naší soutěže díky propracovanému hernímu systému a Náklo momentálně disponuje kádrem velmi zkušených hráčů protřelých vyššími soutěžemi. Ale sázet na celkové pořadí si netroufám, protože v minulých sezónách se na jaře několikrát zjevila nečekaná výsledková "kometa", která konečným pořadím řádně zamíchala...

Pokud by sis mohl vybrat jednoho hráče z naší soutěže do svého týmu, kdo by to byl?

V okresním přeboru hraje celá řada kvalitních a zajímavých hráčů. Ovšem než někoho cizího vybírat, byl bych mnohem raději, kdyby všichni naši hráči byli zdraví, plní chuti do hry a ti, kterým se v uplynulém období úplně nedařilo, aby znovu nalezli svoji ztracenou výkonnost.

Bude kádr v zimní přestávce doplněn? Pokud ano, kým?

Konkrétní odpovědi na tuto otázku bych se rád vyhnul, protože pokud není vše stvrzeno na papíře, nemá se nic zveřejňovat. Ale můžu prozradit, že by se měl vrátit jeden náš kmenový hráč z "hostování", jeden z bývalých hráčů by chtěl u nás oživit svoji fotbalovou kariéru a jeden hráč z vyšší soutěže (krajského přeboru) projevil v průběhu podzimu zájem u nás hrát.

Kdy začne příprava na jarní část? Kde a jak často budou probíhat tréninkové jednotky?

Příprava začne, až dostatečně vydýcháme náš sokolský ples, tedy ve čtvrtém lednovém týdnu. K tréninkům se budeme scházet ve středu na sále Obecního domu, kde budeme pracovat na kondici, a v pátek potom na umělé trávě v Grygově, kde se budeme věnovat herním dovednostem. Společné tréninky potom každý z hráčů bude ještě doplňovat individuálními jednotkami zaměřenými na svá slabá místa. Později, zřejmě v průběhu března, zařadíme do přípravy přípravná utkání.

S jakým postavením v tabulce budeš spokojen na konci sezóny?

Trenér nemá být nikdy spokojený J. Pokud však budeme předvádět líbivý fotbal, nebude pro mě celkové umístění až tak důležité. Nicméně s umístěním do 5. místa by určitá spokojenost být mohla (snad i u managementu). V koutku duše však věřím v medaili.

TJ Blatec
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!