Branky: 12' Hes J.

ŽK: 46' Drlík, 83' Kořínek (P)

Rozhodčí: Navrátil

Diváků: 92

Po hladké výhře v Dlouhé Loučce jsme se představili opět na hřišti soupeře, tentokrát v Přáslavicích. Nálady v obou táborech byly před zápasem zcela rozdílné. Náš soupeř utržil v minulém kole nehezký debakl 1:6 v Příkazích, naproti tomu náš tým herně i výsledkově dominoval v úvodu již zmíněné Dlouhé Loučce (5:1).

První naše šance přišly ze standartních situací. U těch se pravidelně vystřídali Folprecht a Martin Hes. Nejnebezpečnější pak byl pokus druhého jmenovaného, jehož dělovku vyrazil brankář Novotný pouze před sebe, ale bohužel nikdo z našich hráčů se k případné dorážce už nedostal. Následně domácí obránci měli tu čest, seznámit se s rychlostními schopnostmi našeho útočníka Hese. Ten jim pak svou vizitku zanechal ve 12.min, kdy se po dlouhém autovém vhazování dostal za obranu domácích a chytře přehodil gólmana Přáslavic - 0:1. Navýšit naše vedení pak mohl Ševčík, ale jeho tečovaná střela mířila jen těsně vedle domácí branky. V dalším průběhu první půle pak bylo na hřišti vidět pramálo zajímavého, hra byla nepřesná a z fotbalu se stala jakási překopávaná. Svou zásluhu na tom jistě měl i terén, který se nenacházel zrovna v dobré kondici. Diváci si tak chvílemi museli připadat jako na tenise, jelikož pravidelně otáčeli své hlavy zleva doprava. I tak bylo naše poločasové vedení zasloužené.

Druhá půle pak nabídla divákům podstatně zajímavější podívanou s řadou šancí, hlavně pak v podání našich hráčů. Dobré šance nedokázal proměnit Jiří Hes. Ten se ve svém prvním úniku pokoušel zopakovat gólové zakončení z prvního poločasu, tentokrát však nezamířil přesně. Při druhém udělal vybíhajícímu brankáři kličku, ale jeho následná střela byla při cestě do sítě zablokována vracejícími obránci. Pro nás důležitou druhou branku mohl přidat i Ševčík s Folprechtem, ale oba jejich pokusy z hranice pokutového území mířily nad. O několik minut později dostal Folprecht šanci na reparát, ale ani jeho druhá gólovka neskončila v síti. Nejednoho blateckého fanouška v té chvíli napadlo staré známé nedáš - dostaneš.

A málem tomu tak skutečně bylo. Střelu z křídla jednoho z domácích hráčů Čechák bravurně vytěsnil do strany, kde však dobíhal druhý křídelník Přáslavic, na kterého zívala odkrytá část naší branky. V tuto chvíli si blatecké ženy ukrývaly tváře do dlaní a jejich muži měli v obličejích výraz jako při zvuku skřípění příboru o talíř. Do teď není některým divákům jasné, jakým způsobem Čechák proti míči vytrčil svou teleskopickou ruku a míč vytěsnil nad svou branku. V závěrečných minutách utkání se domácí zoufale hnali za vyrovnáním a do našeho pokutového území začaly létat nebezpečné centry. Na poslední rohový kop pak dokonce vyslali i svého brankáře. Když jsme i tuto situaci přestály bez újmy, skončilo utkání našim nejtěsnějším vítězstvím.

Závěrem: neproměnit takové množství gólových příležitostí by se nám v jiném utkání mohlo zle nevyplatit. Kdybychom přidali druhou branku, zápas jsme mohli dohrát klidněji. Nebýt v závěru výborného zákroku Čecháka, byli bychom minimálně o bod zbytečně chudší.