V neděli to opět vypukne! Aneb pohled do kuchyně TJ Blatec před nadcházející sezónou

30.07.2019

Již tuto neděli vstoupíme na hřišti Sokola Újezd do nové sezóny okresního přeboru.

Vraťme se však ještě v pár větách do té uplynulé, kterou jsme nakonec zakončili na sedmém místě, což je od sezóny 2014/15 náš druhý nejlepší výsledek od doby, kdy se v Blatci opět hraje II.třída.

Po slabším podzimu, kdy jsme hlavně doma poztráceli řadu bodů, se dá tento počin nakonec hodnotit vcelku kladně. V jarní části sezóny se totiž náš tým dostal do velice slušné formy. I díky příchodům hráčů Murarika a Baďury O. se nám dařilo jak herně, tak i výsledkově. Doma jsme pak na jaře ztratili pouze jeden bod. S mančafty, které obsadily první tři místa, jsme v jarní části vybojovali šest bodů, což byla slušná bilance. Ztrátu na samé čelo tabulky se nám sice smazat nepodařilo, přesto jsme až do posledního kola bojovali o celkové čtvrté místo. Jelikož jsme však na hřišti Hodolan neuspěli a do karet nám nezahrály ani ostatní výsledky posledního kola, obsadili jsme tak nakonec výše zmíněnou sedmou příčku.

Cíl do další sezóny byl jasný a to udržet kádr pohromadě, popřípadě vhodně doplnit na pár postech a pokusit se hrát o špici. Poklidné přípravné období však záhy vystřídalo období turbulencí a velkých neočekávaných změn, které asi čekal málokdo a na které z větší části nešlo moc reagovat. Kádr postupně opustil Folprecht (zrušení registrace), jehož tréninková i zápasová morálka měla k optimálnímu stavu hodně daleko. I tak nám jeho sedm branek a hlavně zahrávání standartních situací bude zřejmě chybět. Nabídce z vyšší soutěže pak neodolalo duo Baďura O. (FK Nové Sady, do 30.6.2020) a Ševčík (FK Slavonín, v současné době v řešení).

Do přípravných utkání nezasáhl ani Krempl, který laboroval se zraněným kolenem a jeho start v nové sezóně je tak stále ohrožen. O ten však jistojistě příjde Tihlář, který si v posledním přípravném utkání zlomil zánártní kůstku. Doba absence je tak odhadována na 6-8 týdnů. Poslední změnou je pak odchod Jiřího Hese, který na VLASTNÍ žádost ukončil činnost v TJ Blatec a hledá si nové angažmá. S těmito hráči současně odešlo více než třicet vstřelených branek, což by asi pocítil každý tým.

Vše špatné je k něčemu dobré a nebyla by to pověstná modrožlutá lavina, aby si s touto náhle vzniklou situací neuměla poradit! Již v průběhu jara se začal řešit transfer Murarika, který se nakonec povedlo dotáhnout do konce. Defenzivní řada, tak jako jediná, bude působit ve stejném složení jako v uplynulé sezóně. Tvořit hru by pak měl (a úspěšně to prokázal již v přípravě) Lukáš Ďurina, který jako kmenový hráč Blatce strávil loňskou sezónu v Dolanech. Dalším hráčem, který bude oblékat dres Blatce je, z Brodku u Přerova příchozí, Jakub Baďura. Od něj se čeká jediné, a to jsou branky! Příprava ukázala, že by mohl mít slušně nabito.

Je jasné, co se počtů týče, tak odchody převládají nad příchody, což je holý fakt. O tom, že ani po tolika změnách, by to nemuselo být vůbec zlé, svědčí poslední utkání, kdy jsme na vlastním hřišti ovládli přípravný turnaj (Nové Sady "B" 3:0, Dub n. M. 3:2).

Nejpodstatnější však v tuto chvíli je to, že v Blatci jsou nyní hráči, kteří tu skutečně být chtějí a udělají pro úspěch maximum, co je v jejich silách. To je totiž přesně TO, o co ve fotbale na této úrovni jde a co každý fanoušek (nejen ten blatecký) nejvíce ocení!

Letošní sezóna pak nabídne o čtyři zápasy více pro každého účastníka, jelikož se naše soutěž rozšířila na šestnáct týmů. Právo účasti v I.B třídě si vybojoval po celkovém vítězství Velký Týnec. Jediným sestupujícím pak byl celek Babic. Novými účastníky tak jsou týmy: Bohuňovic "B", Nové Hradečné, Střelic a Grygova.