Jiří Hes míří do Sparty Praha! 


Poslední podzimní zápas, který se odehrál na začátku listopadu, byl pro Jiřího Hese na nějakou dobu zřejmě posledním v blateckém dresu. Jak nám potvrdil předseda klubu TJ Blatec, Ing. Pavel Skládal, Jiří Hes odchází do pražské Sparty. V jeho hlase je cítit zklamání, ale zároveň i hrdost. " Jeho odchod je pro nás citelná ztráta, ale současně to ukazuje, že i oddíl jako je Blatec je schopen vychovat na české poměry nadstandardního hráče".   

Jeho slova v zápětí doplňuje i člověk, který na něj měl v posledních letech zásadní vliv, trenér Stanislav Bareš. " Jirku znám odmala, jedná se o skromného, pracovitého kluka, který to má v hlavě srovnané a ví co chce. Vždy ho zajímal jen fotbal. Když ostatní řešili holky a diskotéky, tak Jirka si šel radši zakopat. Proto to dotáhl tak daleko", uzavírá Bareš.

Svůj názor přidává i Hesův agent, Pavel Paska. " Jirku zastupuji asi čtyři roky. Prakticky každého půlroku jsme řešili několik nabídek z vyšší soutěže, ať už to byl Dub, HFK, Nové Sady apod. Vždy jsem mu říkal vydrž, tvrdě na sobě pracuj a ta pravá nabídka příjde. Jeho růst nebyl tak strmý, jako např. u Petra Čecha, ale připomíná mi kariéru Honzy Kollera. Ten se začal prosazovat taky až v pozdějším věku a nakonec to dotáhl na světového hráče, což může být i případ Jirky,"doplňuje Paska.

K avizovanému přestupu jsme získali i stanovisko letenského klubu. Za pražskou Spartu se vyjádřil současný sportovní manažer Tomáš Rosický: " Jirka je prototyp moderního útočníka, který disponuje nadprůměrnou rychlostí a vytříbenou technikou. Navíc je to týmový hráč, který nevypustí jediný souboj. Při možném odchodu Josefa Šurala jsme hledali k Tetehovi vhodnou alternativu. Hráče, kterému vyhovuje náš systém 3-5-2. Všechny tyto naše požadavky splňuje Jirka naprosto perfektně, proto volba padla právě na něj",dodává někdejší vynikající reprezentant. Svůj poznatek přidal i trenér ACS Zdeněk Štastný: "Jiřího jsme sledovali prakticky celý podzim. Osobně jsem ho sledoval v Dlouhé Loučce, v Horce i se Šumvaldem. Ve všech těchto zápasech naprosto dominoval. Po odchodu Davida Lafaty jsme hledali typického koncového útočníka, kterým Jiří bezesporu je."

Ačkoliv se obě strany dohodly, že přestupovou částku zveřejňovat nebudou, tak už nyní je jasné, že suma kterou bude na jaře Blatec disponovat, je více než šestimístná.

A co na přesun do hlavního města říká samotný hráč? "Jsem nadšen, když jsem se dozvěděl o zájmu Sparty, tak jsem tomu nemohl nejprve vůbec uvěřit. Pravdou je, že v poslední sezóně jsem už trochu ztrácel motivaci, jelikož II.třídu jsem začal dost převyšovat a ta soutěž už mi byla malá. Do Prahy se těším, věřím že se prosadím a dokážu, proč mě Sparta kupovala". V zápětí hned doplňuje, jak na jeho přestup reagovala rodina: " Táta byl úplně štěstím bez sebe. Je to fotbalový fanatik, sleduje každý můj zápas a prakticky každý den je na hřišti. Dalo by se říct, že v Blatci zná doslova každé stéblo trávy".

Přechod z Blatce do miliónové Prahy nebude lehký, ale Jirka v tom nevidí žádný problém. "Ze začátku tam se mnou bude maminka, aby mi se vším pomohla a já se mohl soustředit jen na fotbal. Pak už se o sebe budu starat sám. Bydlení jsem si vybral přímo v centru, je tam spousta volnočasových aktivit. Přítelkyni momentálně nemám, ale případným návštěvám se nebráním", dodává na závěr odchovanec blatecké kopané.

TJ Blatec
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!