Penaltový zápas v režii Folprechta

FK HORKA NAD MORAVOU - TJ BLATEC 2:3 pk (1:1)

Branky: 30' Stroupek, 87' Fiala (p) - 28' 84' Folprecht (obě z p)

Rozhodčí: Slota - Přecechtěl

Domácí prohru s Červenkou jsme chtěli odčinit hned v následujícím utkání, a to na hřišti Horky, aktuálně čtvrtého týmu tabulky. Utkání slibovalo brankové hody, jelikož v domácích zápasech Horky viděli diváci v předešlých pěti zápasech již 27 branek (17:10). V posledních dvou domácích střetnutích však horečtí fotbalisté vyšli bodově naprázdno (Hodolany 1:2, Újezd 1:3).

Do první slibné příležitosti vyslal Matin Hes svého bratra Jiřího, ten však v pokutovém území míč netrefil. O chvíli později se ke své obávané střele dostal Folprecht, ale ani on nezamířil přesně. V další šanci pak byl Večeřa, ale jeho hlavička neměla potřebnou razanci. Do vedení jsme šli ve 28.min. Po nenápadné akci a následném centru do vápna zahrál domácí Judas rukou a my tak kopali penaltu. Tu s přehledem proměnil Folprecht, aniž by ještě tušil, že si tuto dovednost v tomto utkání ještě několikrát zopakuje - 0:1. Odpověď Horky však byla blesková. Ihned po rozehrání vysunul chytře Fiala dopředu Stroupka, který se v našem pokutovém území dokázal uvolnit a v zápětí vyrovnal - 1:1.

Ve druhé půli jsme brankáře Čaneckého zaměstnávali při střelách ze střední vzdálenosti. Na branku pálili postupně Baďura, po něm dvakrát Ševčík. Se všemi pokusy si však domácí gólman poradil. Na druhé straně se mohl prosadit Forejt, ale v dobré příležitosti naši branku netrefil. Poslední desetiminutovka hry nabídla divákům několik zajímavých situací. V 80.min byl v pokutovém území domácích faulován Večeřa. K penaltě se opět postavil Folprecht a tentokrát se štěstím dokázal míč procedit skrz prsty skákajícího gólmana podruhé do sítě - 1:2. O pár minut později vystihl Judas nepřesnou Folprechtovu malou domů a řítil se sám na Čecháka. Tomu sice dokázal udělat kličku, okamžik na střelu však prováhal a po následném zmatku v blízkosti naší branky skončil míč k našemu štěstí pouze na břevně. Z jedné z posledních šancí však domácí stihli vyrovnat. Fialův centr doputoval až na ruku Vlčka a sudí ukázal potřetí v tomto utkání na bílý puntík - penalta. Tu proměnil Fiala a utkání tak skončilo remízou 2:2. V následném rozstřelu se neprosadili na straně domácích Eliáš a Šůstek. Naproti tomu za nás postupně skórovali: Opletal, Ševčík, Folpecht a Zaorálek, což znamenalo naše další vítězství na hřišti soupeře.

V příštím kole přivítáme v derby na svém hřišti aktuálního lídra tabulky - Sokol Velký Týnec. Utkání se hraje 13.10 v 15:00 na Estádiu de Blatec. Předprodej vstupenek startuje ve středu na OÚ. Možná vystoupí i Karel Gott.