Sobotní zájezd za vítězstvím

TJ SOKOL DLOUHÁ LOUČKA - TJ BLATEC 1:5 (1:2)

Branky: 30' Smékal P. - 54' 63' 84' Hes J., 30. Folprecht, 40' Hes M.

ŽK: 60' Folprecht (B)

Rozhodčí: Ženožička - Srovnal, Ševčík

Diváků: 100

K dalšímu utkání jsme vyjeli do Dlouhé Loučky, se kterou se nám v minulé sezóně výsledkově moc nedařilo. Rozkaz zněl proto jasně - napravit domácí klopýtnutí s Újezdem a odvést 3 body. Na utkání byl vypraven autobus. A jelikož jsme tento zájezd dostali jako sponzorský dar od firmy " Konečný ", užili jsme si jej (jak hráči, tak i fanoušci) dokonale. A když se k tomu přidal i skvělý výkon našich borců na hřišti, byl to krásný sobotní výlet.

Od samého začátku utkání bylo vidět, že náš tým je fotbalovější a tak se hrálo výhradně jen na polovině domácích. Nepouštěli jsme domácí prakticky k ničemu a naopak my si začali vytvářet první šance. Tu první měl Marek Folprecht, když vypíchl míč obránci a jeho následná křížná střela jen těsně minula domácí branku. O chvíli později už byl ale úspěšný. Ve 13. min. se na levém křídle uvolnil Lukáš Kadlec, protáhl se s míčem až do vápna a přesnou přihrávkou vybídl právě Marka Folprechta ke svému prvnímu gólu nejen v tomto utkání ale i za blatecký tým - 0:1. Bylo to jasné vyústění naší počáteční převahy. A my v tlaku dále nepolevovali. Domácí se zmohli jen na pár ojedinělých brejků. Ty však většinou zůstaly bez zakončení, až na jednu výjimku. A to když si po odkopu převzal míč domácí záložník Pavel Smékal (nejlepší hráč domácích). Na pravé straně přehrál Lukáše Kadlece a křížnou střelou k vzdálenější tyči vyrovnal - 1:1. Inkasovaný gól však naštěstí neměl na náš tým žádný vliv a hned po chvíli jsme si vedení vzali zpět, a to zásluhou bratrů Hesů. Nejprve Martin vybojoval míč na půlící čáře a následně jej zatáhl před velké vápno, kde přihrál Jirkovi. Ten mu jej efektně patou vrátil zpět a Martin nechytatelnou bombou k pravé tyči zavěsil - 1:2. My tak šli opět do vedení, které jsme po pauze ještě dokázali navýšit.

Druhý poločas zcela jednoznačně patřil nám a zvláště pak Jiří Hes svým hattrickem ukázal, jak vypadá prototyp moderního útočníka, kterého zdobí rychlost, technika a zabijácký instinkt v zakončení. Svou první branku zaznamenal, když zužitkoval dlouhý pas za obranu domácích od Jana Opletala, kdy si skvěle zpracoval míč a skóroval podél statického brankáře - 1:3. Na druhé jeho brance se velkou měrou podílel Lukáš Kadlec, který se na levé straně nádherně uvolnil a předložil mu míč do vápna jako na zlatém podnose. Jirkovi pak už jen zbývalo nastavit nohu - 1:4. Svůj hattrick pak dovršil v 84.min., kdy dokázal využít chyby již tak zdecimované obrany domácích. Tu při jejich rozehrávce obral o míč a po kličce domácímu brankáři zakončil do prázdné branky - 1:5.

Závěrem: i přes inkasovaný gól pracovala celá naše obrana opět na jedničku, jen škoda brzkého zranění Davida Nesvadby, který musel již v prvním poločase odstoupit. Vyzdvihnout musíme výkon třígólového střelce Jirky Hese a v neposlední řadě i výkon Lukáše Kadlece za dvě gólové přihrávky.

Další utkání sehrajeme opět na hřišti soupeře a to u celku FK PŘÁSLAVICE, kde se představíme v sobotu 8.9. v 16:00.

TJ Blatec
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!