V zápase s lídrem se body dělily

TJ BLATEC - TJ SOKOL VELKÝ TÝNEC 1:2 pk (0:1)

Branky: 53' Krempl - 33' Coufal

ŽK: 44' Opletal - 68' Slíva

Rozhodčí: Petr

Diváků: 120

Za slunečného, teplého počasí jsme přivítali na svém hřišti aktuálně první tým tabulky - Sokol Velký Týnec. Mužstvo, které v probíhajícím ročníku ještě neokusilo po 90 minutách hry hořkost porážky (7výher, 1 výhra na pk, 2 prohry na pk). V posledních pěti zápasech navíc dokázalo vždy naplno bodovat.

Po úvodní opatrné čtvrthodince se diváci dočkali prvních šancí. Hosté hrozili hlavně z brejkových akcí. Na konci jedné z nich stál Pospíšil, branka ovšem nebyla pro odmávaný ofsajd uznána. Naše šance pak přicházely zejména z pravé strany. Ve 20.min se ke střele ze střední vzdálenosti odhodlal Martin Hes a jeho utěšená rána skončila na břevně Janouškovy branky. Následná Opletalova dorážka mířila nad. Pěknou akci předvedli hosté ve 25.min., ale v zakončení jakoby si týnečtí hráči dávali přednost a střelu nakonec stačil Opletal ve spolupráci s Čechákem zablokovat. Ve 33.min byla k vidění první změna skóre. Míč v našem pokutovém území doputoval až k Coufalovi, který překonal Čecháka - 0:1. Vyrovnat mohl Baďura, ale jeho krásná střela orazítkovala opět jen břevno hostující branky. Těsně před koncem prvního poločasu zahrával Kvapil trestný kop, s jeho pokusem si však Čechák poradil.

Druhou půli jsme zahájili s jednoznačným cílem - minimálně vyrovnat. Toho jsme dosáhli v 53.min., kdy Jiří Hes ve vápně šikovně uvolnil Krempla a ten technickou střelou na zadní tyč nedal Janouškovi šanci zasáhnout - 1:1. Vedení mohl Týnci opět vrátit Pospíšil, ale ve slibné příležitosti pálil mimo. Zřejmě v největší šanci druhé půle se zjevil pár minut před koncem Jiří Hes. Volejem z malého vápna však trestuhodně přestřelil a utkání tak dospělo do penaltového rozstřelu. Hosté byli všech svých pokusech úspěšní, z naší strany pak neproměnil pouze Folprecht a bod navíc si tak odvezli hosté.

Závěrem: ke třem bodům jsme byli při šanci Jiřího Hese v závěru utkání opravdu blízko. Zápas ale nakonec skončil spravedlivou remízou.

Neúplný penaltový sestřih naleznete na: https://www.facebook.com/blatecfotbal/ 

Další utkání sehrajeme 20.10. ve 14:30 na hřišti Sokola Příkazy.

TJ Blatec
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!