Branky: 47' Hes M. - 30' Axmann, 90+2' Tomšů

ŽK: 8' Folprecht, 48' Krempl, 75' Zaorálek, 81' Hes M. - 51' Spurný, 52' Bednář, 82' Demeter

Rozhodčí: Smékal - Kenša, Látal

Diváků: 82

Blatečtí tifosi se ještě ani nestačili usadit na svých místech a po ruce kapitána Zaorálka dostali hosté možnost zahrávat již v 1.min pokutový kop. Pokus Garstky však skvěle vyrazil Čechák a ani následnou dorážku nedokázal Újezd přetavit ve vedoucí branku. Penaltové selhání na hostech nezanechalo žádné psychické stopy a my jsme museli čelit dalším několika velice nebezpečným akcím soupeře. Úvodních dvacet minut tak bylo v jasné režii hostů z Újezda. Až potom jsme i my začali pomalu vystrkovat růžky. Dobrou palebnou pozici připravil Kadlecovi Ševčík, jenže jeho pokus hostující obrana stačila zblokovat. Následně Jirka Hes ukázal, jak umí rychle a zároveň šetrně proniknout do šestnáctky (průnik do šestnáctky - hovorové označení pro útočnou akci vedenou do pokutového území soupeře; poznámka autora). Při zakončení však byl až příliš blízko brankáře a míč proto už nedokázal propasírovat do sítě. Pak už byli opět nebezpečnější hosté. Svou územní převahu dokázali zužitkovat ve 30.min. Axmann se elegantně uvolnil v pokutovém území a nechytatelnou střelou otevřel skóre utkání - 0:1. O pár minut později se hosté mohli radovat podruhé. Od inkasování nás zachránila tyč Čechákovy branky.Do kabin jsme tak odcházeli zklamaní nejen z výsledku, ale i z převedené hry.

O poločase pak trenérský stratég, Standa Bareš, přezdívaný také jako blatecký Jürgen Klopp (pro svou zálibu k útočné filozofii) přeskupil formace, napumpoval do hráčů sebevědomí a touhu porvat se o výskedek, která jim v první části hry tolik chyběla.Do druhé půle nastoupilo mužstvo jako vyměněné. A hosté se o tom hned ve 47.min sami přesvědčili. Naše gólová akce se nesla ve znamení já na bráchu, bráchu na mě. Jiří Hes rozehrál po zemi rohový kop přímo na nabíhajícího Martina a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Další naše příležitosti pak na sebe dlouho nenechaly čekat. Po gólech doslova volaly šance Krempla a Věčeři. Důležité zákroky si připsal i brankář Čechák. Stejně jako v první, tak i druhé půli jej jedenkrát zachránila branková konstrukce (v 70.min. pálil Všetula do břevna). Když už se schylovalo k penaltovému rozstřelu, postavil se k trestnému kopu hostující Tomšů a přízemní střelou z hranice velkého vápna rozhodl - 1:2.

Utkání dvou rozdílných poločasů rozhodla poslední střela zápasu. Bohužel v náš neprospěch. V první půli dominoval soupeř a skóre 0:1 jsme tak mohli považovat za v celku milosrdné. V tom druhém se hra srovnala, jenže po našem vyrovnání jsme další gól už bohužel nepřidali. Naopak soupeř dokázal doslova v posledních vteřinách brankou ze standartní situace pro sebe uzmout všechny tři body.Tak jako se k nám štěstí přiklonilo v Drahanovích, tak se dnes v samotném závěru od nás zase otočilo zády.

Další utkání sehrajeme 1.9. v 16.00 na hřišti Dlouhé Loučky.