Branky: 4' Baďura - 46' Stach

ŽK: bez karet

Rozhodčí: Navrátil - Brokeš, Kenša

Diváků: 65

21. kolo nabídlo souboj tabulkových sousedů TJ Blatec 34b vs. FC Lužice 33b. Hned v úvodu se potvrdilo staré známe "nedáš dostaneš". Nejprve Pohlídal reflexivně vyrazil střelu hostí na roh. Následně vyslal Folprecht dlouhým nákopem za obranu Baďuru, který byl u míče dříve, než hostující brankář Minář a zakončil tak pohodlně do opuštěné branky - 1:0. O pár minut později si tito hráči své role vyměnili - Baďurovu kolmici chytře přenechal Krempl Folprechtovi, ale jeho střela mířila pouze do tyče. Další střelou donutil Mináře k zákroku Krempl. Dobrou střeleckou pozici měl následně i Ševčík, ale jeho pokus mířil vysoko nad. V závěru první půle vyslal Baďura do šance Jiřího Hese, ale ten ve slibné příležitosti nastřelil pouze brankáře hostí.

Do druhého poločasu vstoupili hosté z Lužic velice aktivně a hned ve 46.min se dočkali vyrovnání. Na konci hezké akce stál ve vápně Stach a prostřelil Pohlídala - 1:1. Hosté dokázali vsítit dokonce druhou branku, tu ale hlavní sudí neuznal z důvodu, že míč byl před následným centrem již v zámezí. Aneb když stačí jestřábí oko sudího, není potřeba VAR. Následně se proti střele Lindaura z trestného kopu vyznamenal Pohlídal. Vedení jsme mohli strhnou na svou stranu ze dvou standartních sutuací, které jsme zahrávali z hranice velkého vápna. Nejprve Folprecht mířil těsně mimo a posléze Baďurův pokus zlikvidoval brankář hostí. Poslední velkou šanci utkání měl v samém závěru hostující Mako. Když ani on neuspěl, na řadu tak opět přišly pokutové kopy. Z deseti pokusů neuspěl pouze jeden z hráčů Lužic, což znamenalo naše dnešní vítězství.

K příštímu utkání zajíždíme na hřiště Červenky, a to v sobotu 11.05. S největší pravděpodobností bude opět vypraven autobus. Čas odjezdu a další info bude upřesněno. Sledujte náš facebook https://www.facebook.com/tjblatec.