V duelu s Loučkou se málem čepovala desítka

TJ BLATEC - SOKOL DLOUHÁ LOUČKA 9:0 (6:0)

Branky: 33' 52' Taichman, 23' 62' Opletal, 3' Tihlář, 6' Folprecht, 20' Hes Martin, 29' Krempl, 72' Vlček

ŽK: bez karet

Rozhodčí: Smékal

V chladném a chvílemi deštivém počasí jsme přivítali na svém hřišti celek Dlouhé Loučky, kterému patřila před tímto utkáním 12. příčka tabulky. Myšlenky hostů se jistě upínaly k loňskému vzájemnému měření sil na našem hřišti, kdy si odvezli dva body za výhru 1:0p. Tyto myšlenky se však s úvodním hvizdem sudího rozplynuly jako pára nad hrncem.

Již ve 3.min totiž vysunul Baďura Tihláře, který si položil brankáře hostí a otevřel skóre - 1:0. V 6.min. pak dostal Folprecht za vápnem dostatek prostoru, aby seřídil svá mířidla a na jeho střelu k tyči byl brankář Zorek krátký - 2:0. Když ve 20.min po zaváhání jednoho z obránců Loučky zvýšil Martin Hes na 3:0, začalo se utkání měnit v exhibici. V té pokračoval dále Opletal, který převzal ve středovém kruhu míč od Baďury a doslova jako nůž máslem prošel obranou hostí, obešel i bezmocného Zorka a pohodlně skóroval - 4:0. Další hrubku obrany Dlouhé Loučky potrestal po půl hodině hry Krempl a jeho střela ve vápně zaplula pod břevno - 5:0. Rozklad hostující defenzívy jasně demonstroval Martin Hes, který neohroženě vnikl do vápna, kde byl však sražen a rozhodčí nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Folprechtovu střelu však brankář Zorek reflexivně vytlačil na roh. Sotva utichly gratulace od jeho spoluhráčů za bravurní zákrok, tak neúspěšný penaltový exekutor Folprecht posadil z rohu centr na hlavu Taichmana, který se nemýlil - 6:0. Krátce před koncem prvního poločasu ještě Taichman po dalším rohu mířil jen do břevna.

Druhá půle již na branky nebyla tak bohatá jako ta první, přesto jsme síť za zády brankíře Zorka ještě dokázali třikrát rozvlnit. Své druhé branky v zápase pak postupně přidali Taichman i Opletal. Skóre dnešního utkání pak uzavřel střelou od tyče Vlček.

Závěrem: Dnešní utkání mělo od samého začátku jednoznačný průběh a konečné skóre jasně vypovídá o dění na hřišti.

Další střetnutí sehrajeme opět na svém hřišti a to 20.4., kdy hostíme v 16:00 Přáslavice.

Vzhledem ke zvýšenému zájmu o blateckou kopanou vlivem kvalitních výkonů našich hráčů a nově otevřenou Hospodou na hřišti, žádáme všechny návštěvníky, aby dorazili včas. Vážně totiž hrozí nedostatek volných míst na západní tribuně u hospody.