Vydřená výhra. Aneb co je doma, to se počítá

TJ BLATEC - FK HORKA NAD MORAVOU 3:2 (3:1)

Branky: 10' 33' Hes J., 1' Vlček - 33' Pavlík, 85' Jahn

ŽK: 70' Baďura, 90' Folprecht - 81' Judas

Rozhodčí: Zdenek - Holý, Látal

Diváků: 130

Ve 23. kole jsme na svém hřišti přivítali suveréna jarní části, doposud neporaženou Horku nad Moravou (7utkání/20bodů). K utkání jsme nastoupili v hodně kombinované sestavě. Své nádobíčko musel dokonce oprášit i trenér Standa Bareš a v případě nutnosti byl připraven naskočit do zápasu a předvést své umění.

Časomíra nestihla ukrojit ani celou první minutu, když si Baďurův rohový kop našel Vlček a hlavou otevřel skóre utkání - 1:0. V 10.min. zaspala hostující obrana podruhé a Jiří Hes svou šanci ve velkém vápně dokonale využil - 2:0. Poté měla Horka k dispozici několik rohových kopů, ale žádný z nich k vypracování gólové šance nevedl. Hosté se tak dočkali až ve 33.min., kdy si na centr naběhl Pavlík a překonal Čecháka - 2:1. Do šaten jsme však odcházeli nakonec opět s dvougólovým vedením. Takřka z vlastní poloviny našel Martin Hes milimetrovým pasem svého bratra Jiřího, který jedním dotykem míč zpracoval a druhým jej poslal za záda brankáře Čaneckého. Starej dobrej Jirka Hes - 3:1.

Ve druhé půli Horka ukázala, proč z posledních sedmi utkání ztratila pouze jeden bod a zapnula svou ofenzívu na plné obrátky. Několikrát nám bylo pořádné horko. Nejblíže ke kontaktní brance pak byl Pavlík, ale Čecháka zachránila tyč. V závěru utkání jsme urputně bránili svůj pracně vybudovaný náskok, přičemž jsme si stačili vypracovat několik slibných šancí. Na Kadlecův centr nedosáhnul Taichman, v dobré pozici se ocitl i Tihlář, ale pálil pouze do brankáře. Na drama zadělal v 85.min. Jahn, který hlavou snížil - 3:2. Poslední minuty tak nabídly na jedné straně snahu udržet vedení, na té druhé pak pokus o vyrovnání skóre. Horka vrhla všechny své síly do útoku, ale když se v samém závěru neujala ani hlavička hostujícího Pavlíka, připsali jsme si tak do tabulky hodně cenné tři body.

Další utkání je na programu v neděli 26.5. v 17:00, kdy se představíme v třaskavém derby na hřišti Sokola Velký Týnec.