TJ BLATEC - FC SIGMA HODOLANY 4:1 (3:1)

Branky: 23' Hes J., 27' Vlček, 35' Taichman, 60' Ševčík - 37' Kacmarczyk

Rozhodčí: Kratochvíl - Kováč, Látal

Diváků: 200

V prvním domácím utkání nové sezóny jsme hned přivítali jednoho z největších favoritů celé soutěže, tým FC SIGMA HODOLANY. Hostující celek přivedl před sezónou do svých řad několik nových tváří (Urbánek - Dubicko, Hamy - Hněvotín, Alka - Slavonín, Fiala - Rýmařov, Dušek - Babice), což hned v úvodním kole pocítila Dlouhá Loučka, která si z Hodolan odvezla potupný debakl 11:2. Naši hráči se představili v Babicích. Za celých 90minut však diváci branku neviděli, a o vítězi tak musely rozhodnout pokutové kopy. V těch byli blatečtí hráči úspěšnější a do tabulky si tak připsali první dva body.

Do utkání v domácím dresu již také zasáhla čerstvá akvizice - Marek Folprecht, který se ujal zahrávání takřka všech standartních situací.

První branku měl na svých kopačkách sotva po deseti minutách hry domácí Ševčík. Svůj pokus však z hranice šestnáctky mezi tři tyče vměstnat nedokázal. Domácí to však dlouho mrzet nemuselo. Ve 23.minutě se do vápna neohroženě vydal Jiří Hes. Míč po sérií odrazů doputoval opět k našemu elitnímu střelci a ten rozjásal zaplněnou západní tribunu - 1:0. Za čtyři minuty bylo pro domácí ještě veseleji. Folprechtovu precizně zahranou standartku zužitkoval dorážející Vlček - 2:0. Nebývalou produktivitu blateckých završil následně ještě Taichman, který se zavěsil do vzduchu a jeho hlavička zapadla přesně k tyči - 3:0. Hodolanští se dokázali ze svého špatného snu probudit až ve 37.minutě, kdy Fiala krásně uvolnil Kacmarczyka a ten snižil - 3:1. O své dvougólové vedení mohl Blatec přijít krátce před pauzou, ale brankář Čechák při šanci Hodolan svůj tým podržel. Po prvním poločase pak zaslouženě domácí borce vyprovázel při odchodu do šaten potlesk spokojených blateckých diváků. Druhá půle již tak bohatá na branky jako ta první nebyla. Obrana Blatce v čele s kapitánem Zaorálkem pracovala spolehlivě a do vyložených šancí svého soupeře takřka nepouštěla. Když po hodině hry přidal čtvrtou branku domácích Ševčík, bylo o vítězi rozhodnuto.

Blatec možná trochu překvapivě, ale naprosto zaslouženě vítězí a do tabulky si tak připisuje velice cenné tři body.

V dalším kole zajíždíme do Drahanovic, kde se utkáme s místním Sokolem. Tomu se vstup do soutěže vůbec nevydařil a je zatím bez bodu (Újezd 1:3, Dlouhá Loučka 1:2).

Utkání se odehraje v neděli 19.8 v 15:30.