Na úvod jara hladká výhra s Drahanovicemi

TJ BLATEC - TJ SOKOL DRAHANOVICE 5:0 (2:0)

Branky: 17' Baďura, 30' Tihlář, 47' Zaorálek, 70' Taichman, 83' Krempl

ŽK: bez karet

Rozhodčí: Kratochvíl - Holý, Látal

V prvním jarním utkání jsme na svém hřišti přivítali celek z Drahanovic. Slušně zaplněné ochozy napjatě čekaly, zda naplníme roli mírného favorita. Brankový účet zápasu mohl otevřít Martin Hes, ale ani jeden z jeho střeleckých pokusů nemířil přesně. Poprvé tak tribuny bouřily až v 17.min., kdy akci Jiřího Hese zakončil dobíhající Baďura - 1:0. Po půl hodině hry se skóre měnilo podruhé. Zaorálek od postranní čáry ukázkovým centrem našel Tihláře a ten hlavou zvýšil - 2:0. V tu chvíli soupeř pocítil, že už i na konci března může být v Blatci pořádné horko. Hosté mohli zkorigovat stav v závěru prvního poločasu. Nejprve Čechák včasným vyběhnutím zmařil Pruckův únik a následnou Bednářovu dalekonosnou střelu odvracel z prázdné branky Murarik. Když se poté neujala ani druhá Bednářova jedovka, kterou Čechák vytlačil na roh, odcházeli jsme do kabin s dvoubrankovým náskokem.

Myšlenky Drahanovic na případný bodový zisk v tomto utkání rychle utnul ve 47.min. Zaorálek, který dostal v pokutovém území dostatek prostoru a přízemní střelou překonal Dopitu potřetí - 3:0. Další naše šance pak zůstaly nevyužity. Do role Ládi Vízka se pasoval Jiří Hes a českou uličkou vysunul do sóla Opletala, jehož pokus brankář Dopita vytlačil na roh. Následně mohl přidat čtvrtou branku Murarik, ale jeho hlavička mířila mimo. Dočkali jsme se až v 70.min. Po Baďurově technické střele, která orazítkovala tyč Dopitovy branky, se míč odrazil k volnému Taichmanovi a ten nekompromisně zakončil - 4:0. Brankový účet pak uzavřel Krempl, kterému gólovou šanci připravil Jiří Hes - 5:0. Po závěrečném hvizdu sudího jsme tak mohli zaslouženě vychutnávat ovace spokojeného publika.