Na závěr podzimu povinná výhra

TJ BLATEC - TJ SOKOL BABICE 5:0 (2:0)

Branky: 22' Nováček vlastní, 38' Vlček, 57' Chromec, 63' Hes M., 79' Zaorálek

ŽK: 42' Chromec, 61' Opletal (oba Blatec)

Rozhodčí: Janáček

V posledním letošním utkání jsme přivítali na svém hřišti trápící se celek Babic, tým který byl na úplném chvostu tabulky s pouhými třemi získanými body. První body za vítězství (1:0pk) si pak naši dnešní hosté připsali teprve v minulém kole na hřišti Dlouhé Loučky, čímž ukončili černou sérii 11 proher v řadě!

Stejně jako po drtivé výhře 17:1 v předchozím utkání se Šumvaldem, tak i v tomto zápase očekávali naši nároční fanoušci opět útočnou, atraktivní kopanou hlavně pak ale tři body na našem kontě.

Do utkání jsme však vstoupili poněkud vlažně, za což nás mohl soupeř potrestat. Dominik Šiveň však ve vyložené šanci trestuhodně minul. Po (z naši strany) ospalém úvodu jsme začali hrát více aktivněji a detektor v obraně Babic začal čím dál častěji hlásit stav nebezpečí. Folprecht krásně vysunul Baďuru, ale jeho střelecký pokus byl nakonec zblokován na roh. Další Folprechtův centr nedokázal nasměrovat mezi tři tyče Vlček. První branka se tak zrodila po nenápadné akci Jiřího Hese. Ten se dokázal uvolnit v rohu pokutového území a jeho následnou přihrávku si srazil do vlastní sítě Nováček - 1:0. Důležitou uklidňující branku pak zaznamenal ve 38.min Vlček, který si nejvýše vyskočil na centr a hlavou zvýšil - 2:0. Do poločasu dokázali hosté ještě jednou zahrozit, ale jasně ukázali, kde je letos nejvíce tlačí bota. Střela ze slibné pozice postrádala jak přesnost, tak razanci - 6 vstřelených branek ve 14 zápasech je toho jasným důkazem a zřejmě i hlavní příčina jejich postavení v tabulce.

Druhá půle pak byla již o poznání více v naší režii, než ta první, což se projevilo i na ukazateli skóre. Definitivní razítko dal na naši výhru David Chromec, který v 57.min. z hranice velkého vápna rozvnil síť potřetí - 3:0. Dobrými pasy zásoboval útočné duo Folprecht. Po jednom z nich však Baďurovy nůžky střihly naprázdno - na zaplněné severní tribuně to jen zahučelo údivem. V 63.min. se do pokutového území vřítil jako tank T-34 Martin Hes a Pecina v brance Babic se natahoval marně - 4:0. Účet tohoto utkání stejně jako celého podzimu uzavřel nejzkušenější v blateckém dresu, kapitán Zaorálek a s pomocí teče stanovil dnešní skóre na 5:0.

Závěrem: po rozpačitém úvodu jsme si připsali povinné tři body a zaslouženě zvítězili.

Již brzy přineseme rozhovor s trenérem Barešem, který dostane slovo ke zhodnocení uplynulé části sezóny.