Vítězný vstup do soutěže

SOKOL ÚJEZD - TJ BLATEC 0:2 (0:0)

Branky: 51' 86' Baďura J.

ŽK: 75' Letko, 86' Piroch - 73' Ďurina L.

Rozhodčí: Brázda - Rozman, Sokol

Diváků: 145

Sestava TJB: Čechák - Hes M., Opletal, Murarik, Zaorálek - Kadlec, Ďurina L., Vlček, Večeřa - Baďura J., Taichman. 

střídající: Chromec, Kubíček

V úvodním kole jsme se představili na půdě Sokola Újezd, se kterým jsme v loňské sezóně neuhráli ani jeden bod (1:2, 1:3). Až na pár výjimek jsme nastoupili ve stejné sestavě, jako v posledním přípravném utkání - kraj pravé zálohy obsadil Kadlec a v útoku společně s Baďurou nastoupil od začátku Taichman.

A právě Lukáš Kadlec mohl jako první otevřít skóre zápasu. V 15.min. se dostal za obranu domácích, ale jeho střela mířila těsně vedle. V dalším průběhu hry se nic zásadního neudálo.

Náš výkon byl ospalý, laciné ztráty míče a nepřesné přihrávky tak často končily na kopačkách domácích hráčů.

Zajímavé okamžiky tak byly k vidění až v závěru prví půle. Nejprve se dobrým průnikem do velkého vápna prezentoval M. Hes, ale jeho přihrávka byla na konci jeho akce zblokována na roh. Následně Vlček připravil střeleckou pozici pro Kadlece, ale ani jeho střela mezi tři tyče brankáře Axmanna nezamířila. Domácí byli nejblíže ke vstřelení branky v poslední minutě poločasu, ale svou šanci po naší chybné rozehrávce využít nedokázali.

Hned první naše velká šance po změně stran skončila brankou v síti domácích. Obrana Újezda trestuhodně chybovala u postranní čáry, čehož využil Baďura a po samostatné akci prostřelil Axmanna - 0:1. Slibnou příležitost měl později Kubíček, ale jeho střela Axmana příliš neohrozila. Rozhodnutí tak přinesla až 86.min. Po rychlém brejku postupoval sám na domácího brankáře Taichman, který byl však těsně před pokutovým územím nedovoleně zastaven Piruchem. Rozhodčí Brázda pak domácímu hráči udělil pouze žlutou kartu. Dlouho nás to však mrzet nemuselo. Z následného trestňáku se totiž parádně trefil Baďura - 0:2. Největší šance Újezda přišla až v samém závěru utkání. Domácí hráč však ve vyložené šanci vysoko přestřelil.

TJ Blatec
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!