Souboj s Drahanovicemi rozhodly až penalty

TJ BLATEC - TJ SOKOL DRAHANOVICE 1:2 p.k. (0:1)

Branky: 86' Hes M. - 35' Kment

ŽK: 56' Opletal, 90' Ďurina L. - 33' Bednář O., 63' Tisoň, 68' Prucek, 70' Navrátil

Rozhodčí: Janáček - Epstein, Granter

Diváků: 120

Sestava TJB: Pohlídal - Hes M., Opletal, Murarik, Zaorálek - Kadlec, Ďurina L., Vlček, Chromec - Baďura J., Taichman.

střídající: Ďurina M., Kubíček, Silný, Štroch P.

V utkání s Drahanovicemi jsme chtěli navázat na výhru z předešlého kola, kdy jsme dokázali zvítězit na hřišti Újezda 2:0. Hosté přicestovali do Blatce po výprasku 0:6, který jim uštědřila Horka.

Hned v úvodu zápasu soupeř naznačil, že to z jeho strany bude zcela jiné představení. Již ve 3.min. se zjevil za naší obranou Bartl a donutil Pohlídala k prvnímu ostrému zákroku.

O pár minut později měl velice dobrou příležitost Taichman, ale jeho střela mířila mimo. Ve 14.min. posadil M. Hes dobrým centrem míč na hlavu Vlčka, ale ani on nezamířil přesně. V první dvacetiminutovce ještě nebezpečně pálil J. Baďura, gólmana hostí však prostřelit nedokázal.

O slovo se pak přihlásili i hosté z Drahanovic. Nejprve Prucek využil nepřesnosti naší defenzívy a jeho následná střela jen těsně minula Pohlídalovu branku. Ve 35.min. už však hosté zamířili přesně. Centr do vápna jsme dokázali odvrátit pouze na hranici šestnáctky, kde stál osamocený Kment a přízemní střelou překonal Pohlídala - 0:1.

Poločasové vedení mohli hosté navýšit hned ve 48.min., ale další Pruckova šance naštěstí změnu skóre nepřinesla.

60.min. přinesla slibnou příležitost i na druhé straně. M. Hes vyslal po křídle Zaorálka, který mu míč vrátil a nachystal tak do slibné palebné pozice. Hesova následná střela však postrádala potřebnou razanci a s jeho pokusem si tak Dopita poradil. Bravůrní zákrok pak hostující brankář předvedl i po střele L.Ďuriny.

Vysvobození dnešního herního, tak i střeleckého trápení mohla přinést 81.min., kdy byl v pokutovém území nedovoleně zastaven Vlček a sudí ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil M. Hes, ale jeho prudkou střelu zastavila tyč Dopitovy branky. Když už se zdálo, že se vstřelené branky dnes nedočkáme, napřáhl na hranici velkého vápna M. Hes a propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. A mohlo být i veseleji. V 89.min. otřel svou střelu Murarik o tyč.

Nerozhodný výsledek, tak musel rozhodnout penaltový rozstřel. V něm pak soupeř dokázal proměnit 4 z 5 svých pokusů. Na naší straně byli úspěšní pouze 2 ze 4 exekutorů, což znamenalo, že bonusový bod si tak připsali na své konto hosté z Drahanovic.

Dnešní duel nám vůbec nevyšel a hlavně první půle byla z naší strany doslova bídná. Druhý poločas sice přinesl mírné zlepšení, ale k optimálnímu výkonu jsme byli i tak na míle daleko. Branka z 86.min. pak byla pro nás po neproměněné penaltě darem z nebes. Kdyby však soupeř dokázal ve druhém poločase využít jeden ze svých několika brejků, vypadalo by to s námi zle nedobře. Bod z dnešního utkání tak musíme (chtě nechtě) brát jako zisk.

Penaltový rozstřel: Baďura J. (+), Opletal (+), Murarik (-), Ďurina L. (-) 

TJ Blatec
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!