Blatec ve Střelicích nezaváhal

TJ SOKOL STŘELICE - TJ BLATEC 1:3 (0:2)

Branky: 73' Habermann - 8' Večeřa, 34' Vlček, 58' Kadlec

ŽK: 25' Vőlfl, 38' Pavlíik - 10' Murarik, 18' Ďurina L., 43' Brzobohatý

Rozhodčí: Sokol - Rozman, Študent

Diváků: 85

Sestava TJB: Brzobohatý - Hes M., Opletal, Murarik, Krbeček - Vlček, Ďurina L., Kadlec, Večeřa - Taichman, Krempl

střídající: Kubíček

Domácí porážku s Červenkou jsme chtěli odčinit hned v následujícím utkání ve Střelicích. Náš dnešní soupeř dokázal z posledních pěti zápasů vydolovat pouze tři body a po slibném začátku se tak tabulkou začíná nebezpečně propadat. Oproti minulému utkání nenastoupil Špička a ze sestavy na poslední chvíli vypadl vinou zranění také Winkler.
Náš plán vstřelit rychlou branku se nám podařilo splnit již v 9.min. Rohový kop M. Hese našel nekrytého Večeřu a jeho hlavička zapadla do sítě - 0:1. A mohlo být i veseleji. Hesovu dalekonosnou střelu vyškrábnul brankář domácích na roh. Ve 13.min. se opakovala podobná akce, která skončila první brankou. Hes našel rohovým kopem opět nikým nehlídaného Večeřu, ale jeho hlavička mířila tentokrát nad. 
První vážnější šanci jsme domácím připravili my. Murarik chyboval v rozehrávce a byl z toho nepříjemný závar v našem pokutovém území. V další fázi hry pak byly k vidění šance opět výhradně před brankou Střelic. Ve 26.min. pálil z hranice pokutového území Kadlec do břevna. O dvě minuty později vybídnul L. Ďurina ke skórování Krempla, ale ten trestuhodně přestřelil. Ve 30.min. naservíroval Krbeček svůj rohový kop na volej Kadlece, jeho pokus však bravůrně zlikvidoval brankář Buřval. Skóre se tak měnilo až ve 34.min. Tradičně aktivní M. Hes pronikl do pokutového území, kde našel Vlčka a ten nadvakrát překonal domácího gólmana - 0:2. V závěru první půle naše obrana pozapomněla na jednoho z domácích útočníků a vše musel hasit i za cenu žluté karty vyběhnuvší Brzobohatý. Z následné standartky však domácí naši branku neohrozili. Do kabin tak odcházeli spokojeni naši borci se zaslouženým vedením 2:0. 
Blízko ke snížení byli domácí v 50.min, kdy Brzobohatého od inkasované branky zachránila tyč. Potřetí v dnešním utkání donutil lovit míč ze své sítě domácího brankáře Kadlec, který se v 58.min. napřáhl za vápnem a jeho střela skončila pod břevnem domácí svatyně - 0:3. Střelice se dočkaly své první branky v 73.min, kdy se hlavou prosadil Habermann - 1:3. Utkání jsme si mohli ještě zkomplikovat v 85.min., ale naštěstí jeden z domácích ve své gólovce mířil hlavou nad branku. V samém závěru pak ještě zlikvidoval domácí Buřval šanci Kremplovi. 
Z dnešního utkání tak bereme po zásluze všechny body. Po většinu času jsme byli lepším mužstvem, domácí se dostali ke slovu až v poslední dvacetiminutovce, ale dokázali pouze snížit.
Příští utkání sehrajeme v sobotu 19.10. ve 14.30, kdy přivítáme celek TJ Sokol Náklo.

TJ Blatec
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!